Druhé období: 1989 - 2016
"Po sametové revoluci " se Mirek Procházka opět vrhl do práce v oblasti kulturního dění.
V kulturním domě na Dobříši připravil sál pro konání 1. svobodného máje 1990 a zavzpomínal na léta šedesátá, kdy se na stejném místě hrálo divadlo. A tak divadelní "starostroj" nastartovala hra Zlatovláska v prosinci 1993, kterou Mirek pomohl uvést dětem ze 2. ZŠ na Dobříši.
Rovněž byl požádán o pomoc ke znovuobnovení Okrašlovacího spolku.
V letech 1995-1997 za pomoci tehdejšího ředitele KD Pavla Bodora, Mirek řešil nutnost vybudování horizontu, opony, světel a zvukového zařízení, dále zázemí v podobě šaten, kulisárny a dalších potřebností k "ochotničení". Vlastní divadlo však muselo jít stranou, a tak se až do roku 1997 nic nesehrálo.
Už v roce 1996 ale vznikl dětský soubor Kroužek, se kterým Mirek nacvičil pohádku Mluvící prsten. Premiéru měla na Dobříši v květnu 1999. O rok dříve, tedy v roce 1998,ale Mirek pomohl Radimu Weberovi a jeho souboru Větrník, kteří uvedli pohádku Broučci a v témže roce i pohádku Vodník Mařenka, kterou se souborem nacvičil již Mirek Procházka.V roce 2000 pak s dětským souborem Kroužek uvedl v KD Dobříš první dětský muzikál - Princezna Písnička a v roce 2001 další pohádku Sůl nad zlato. S dospělými ochotníky z Nového Knína a okolí spatřila, za vydatné pomoci opět Mirka, světlo světa operetka V tichém domě na Čertovce, která se na Dobříší hrála v červnu 2001. V roce následujícím 2002 - přidal dětský soubor Větrník do výčtu pohádek také představení Křemílek a Vochomůrka a Princezna Solimánská, dětstký soubor Kroužek postihla puberta... S odrostlými dětmi, kterým se začalo říkat" Kružnice", Mirek nacvičil hru Treperendy. Premiéru měla v dubnu 2003. A zlatá éra pokračovala. V roce 2004 sehrály děti Radima Webera pohádku Pasáček vepřů a ti starší hru Trojská válka. Mirek pomohl dokončit nácvik pohádky Strašidlo Bublifuk. S dospělými ochotníky Mirek zrežíroval hru Dezertér z Volšan, která měla premiéru 26.prosince 2004. V roce 2005 uvedl premieru Molierova Lakomce Martin Zajíček. Mirek nezapomněl na mládež a nacviičl dětskou hru Jak květinky přezimovaly a větší děti z Kružnice sehrály premiérově Mirandolínu v červnu 2005 opět pod Mirkovým vedením.
Od roku 2006 se datuje historie ochotnických Festivalů na Dobříši.
5. Festival ochotnických divadel - květen 2010 Odrostlá mládež souboru Kružnice se pomalu vydává svou cestou pod vedení Martina Zajíčka. Na Festivalu sehráli - Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Kruh nacvičil Zločin na poště.
Hostovali: Čenkov s "Bedřichem Hrozným", divadlo Žebrák uvedlo hru - Tři na lavičce a Bystřice sehrála "Lucernu"
Hra Zločin na poště, kterou Kruh předvedl na 5. Festivalu, měla
řadu repríz v širokém okolí ještě v roce 2010 a také v roce 2011, v němž
pak ještě Mirek nacvičil s dospěláky novou hru Hadí mlýn. Tu
soubor předvedl na 6. Festivalu ochotníků v květnu 2011.
Hostovala St. Huť s vlastní tvorbou - Vražedná parta , dále Bystřice sehrála - Orfeus nejen v podsvětí, divaldo Čenkov pak " Kouzlo na draka " a opět " Hovory o štěstí mezi čtyřma očima" v podání souboru s novým názvem FRK-NÜGNUNG TEÁTR. /dosud Kružnice/
Rok 2013 byl rokem, kdy divadelnímu spolku KRUH bylo neuvěřitelných 50 let!!
9.3.2013 se v sále KD Dobříš sešlo asi 60 lidí, kteří zavzpomínali na chvíle, kdy první divadelní pohádková hra "Mluvící prsten" započala novodobou éru divadelního spolku KRUH.
V květnu 2013 pak proběhl 8.Festival ochotnických divadel. Pod vedením Mirka Procházky soubor Kruh předvedl lidovou zpěvohru - V tichém domě na Čertovce. Hostoval Čenkov s hrou - Bílá paní, Březnice s komedií - Čert a Káča, Stará Huť uvedla - Kolt a Růženec a FRK-NÜGNUNG TEÁTR sehrál známou velkohru - Lakomec, v úpravě a režii Martina Zajíčka.
"Čertovku" soubor Kruh s radostí sehrál i 26.prosince 2013, neb stejný den v roce 1956 byl otevírán kulturní dům na Dobříši, a to právě touto zpěvohrou!!
V roce 2014 spolek zavítal do Sanatoria pod Pleší, kde byla sehrána v únoru "Čertovka a v březnu pobavil pacienty úspěšným kabaretem s názvem "A jsme tu zase ".
12. festival ochotnických souborů se konal za účasti spolku VŠE Praha a jejich "Vztahology", Čenkov s "Bílou paní", Kytínští švábíci a "Všichni tam musíme", Kamýk nad Vltavou "S čerty nejsou žerty", a Žebrák "Sborovna". A samozřejmě naše "Postel pro anděla".